Smoleńsk, 25.07.2016

 

PiS oskarżał poprzedni rząd o kapitulację. Dlaczego nie ma ofensywy w sprawie zwrotu wraku tupolewa?

JUSTYNA DOBROSZ-ORACZ; ZDJĘCIA I MONTAŻ: ANU CZERWIŃSKI, MIŁOSZ WIĘCKOWSKI, 21.07.2016

http://www.gazeta.tv/plej/19,82983,20434922,video.html?embed=0&autoplay=1
Nikt publicznie nie wywiesza białej flagi. Ale w sprawie zwrotu wraku tupolewa zapadła cisza. Choć miała być międzynarodowa ofensywa.
‚Nic nie wiem’- mówi szef klubu PiS. ‚O ile wiem ta sprawa nie ruszyła’- przyznaje poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Świat- wdowiec po jednej z ofiar katastrofy. Szef MSZ nie chciał odpowiedzieć na pytanie co z jego zapowiedzią sprzed ośmiu miesięcy, że Polska zaskarży Rosję.
PiS zderzyło się ze ścianą. Styczniowe rozmowy polskiej delegacji z przedstawicielami rosyjskich władz w Moskwie nie przyniosły skutku. Rosja pozostała nieugięta. Obecny rząd usłyszał to co koalicja PO-PSL – że wrak wróci, ale po zakończeniu śledztwa. Rządzący politycy przyznają, że sprawa jest bardzo trudna. Gdy Platforma broniła się , że apele i rozmowy nie przynoszą skutku politycy PiS oskarżali PO o kapitulację. I nieudolność.
‚Antoni Macierewicz ma wszystkie elementy, żeby spowodować odzyskanie wraku. Wystarczy desanty wojska pod jego kierownictwem’- kpi teraz wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Czy jest jakiś plan? O tym w materiale.Obejrzyj więcej materiałów wideo, również na Facebooku.

piSoskarżał

 

kempaNie

wyborcza.pl


http://studioopinii.pl/ernest-skalski-jak-zwyciezac-mamy-2/

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.