Protest, 16.07.2017

Protest przed Sejmem trwa

  16 lipca 2017

Wśród wielu przemówień podczas dzisiejszej manifestacji przed Sejmem szczególnie zapadły w pamięć wzruszające słowa Wandy Tkaczyk-Stawskiej – uczestniczki Powstania Warszawskiego.

– „Jestem tu, ponieważ jestem powstańcem. Nie należę do żadnej partii, bo jestem żołnierzem. Przeżyłam dwa powstania: w 44 roku i w 80 roku, bo „Solidarność” to też powstanie. Ja mam 90 lat. My walczyliśmy o wolność i o godność człowieka. Chcę wam powiedzieć: pozwólcie nam spokojnie odchodzić, bo jesteśmy po prostu przerażeni, (…) resztką tchu stoimy przy drzwiach, prosimy was, bądźcie mądrzy, bądźcie bogaci w mądrość” – apelowała do rządzących Wanda Traczyk-Stawska. – „Chore dzieci razem z matkami powinny tu być. My od zawsze byliśmy uchodźcami. Na dobroć trzeba odpowiadać dobrocią”. Zgromadzeni długo klaskali i wołali: – „Cześć i chwała bohaterom”.

Protest przed Sejmem trwa. Organizatorzy zapowiedzieli, że nie rozwiązują zgromadzenia i pozostają na miejscu przynajmniej do wtorku, kiedy w Sejmie mają zacząć się prace nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym.

Wśród zgromadzonych tłumów zorganizowano zbieranie podpisów pod listem do Andrzeja Dudy z apelem o zawetowanie ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustroju sądów powszechnych. Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak zapowiedział, że jeszcze w niedzielę list zostanie zaniesiony do Pałacu Prezydenckiego.

koduj24.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.