GP

Apel klubów „GP” do Putina

09.03.2014 [12:01]
Apel Klubów „GP” do Putina - niezalezna.pl

foto: Herman/ http://creativecommons.org/ licenses/by-sa/2.0/

Członkowie Klubów „Gazety Polskiej” w Niemczech złożyli w ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Berlinie petycję do prezydenta Władimira Putina nawołując do deeskalacji sytuacji na Krymie. Ponadto, wysłali list z prośba o wywarcie wpływu na Moskwę do Hansa-Dietricha Genschera, który brał udział w uwolnieniu rosyjskiego oligarchy Michaiła Chodorkowskiego.

„Sytuacja na Krymie zaogniła się. Rosyjskie wojska zajęły Krym. To jest sprzeczne z memorandum budapesztańskim z roku 1994, w którym Rosja zobowiązała się respektować niepodległość i suwerenność Ukrainy w obecnych granicach. Dodatkowo Rosja wypowiedziała układ o stacjonowaniu jej floty na Krymie z roku 1997” – piszą członkowie Klubów „GP” w swojej petycji do Putina, złożonej do Ambasady RF w Berlinie.

„Kluby Gazety Polskiej żądają natychmiastowe opuszczenie przez wojska rosyjskie Krymu. Rosja bez specjalnego powodu przetrzymuje wrak polskiego samolotu TU-154 M ,który rozbił się pod Smoleńskiem. W katastrofie zginął pan Prezydent Lecha Kaczyński i 95 Polaków. Kluby Gazety Polskiej żądają natychmiastowego zwrotu Polsce wraku samolotu TU-154 M i czarnych skrzynek” – dodają autorzy apelu.

Ponadto Kluby „GP” w Niemczech zwrócili się do Hansa-Dietricha Genschera – niemieckiego prawnika, polityka i dyplomaty, wieloletniego lidera Wolnej Partii Demokratycznej, ministra spraw wewnętrznych oraz wicekanclerza i ministra spraw zagranicznych.

„Dzięki panu i panu Kanclerzowi Helmuthowi K. udało się uzyskać zgodę pana sekretarza generalnego ZSRS M. Gorbaczowa na  zjednoczenie Niemiec. To za sprawą Pańskiego wstawiennictwa prezydent Rosji Władimir Putin hojnie ułaskawił przed świętami Bożego Narodzenia w 2013 roku skazanego, osobistego jego wroga, Michaiła Chodorkowskiego ,który dziesięć lat przebywał w łagrze. Zwracamy się do Pana Ministra Spraw Zagranicznych a D.RFN, z ogromną prośbą o natychmiastowe spotkanie z prezydentem Rosji Putinem, który bardzo pozytywnie ustosunkowuje się do Pańskich życzeń i próśb. Prosimy Pana wpłyń Pan na prezydenta Rosji i odwiedź go od szaleństwa napaści na Ukrainę przez armię rosyjską.Jesteśmy przekonani, że dzięki Pana zaangażowaniu Ukraina może pozostać wolnym i niepodległym państwem” – czytamy w liście.


fot.: Józef Galiński


fot.: Józef Galiński


fot.: Józef Galiński


fot.: Józef Galiński


fot.: Józef Galiński


fot.: Józef Galiński

niezależna.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.