Bieńkowska, SE

mar, 08.12.2013
Wczorajszy „Super Express” zaprosił czytelników do „zabawy”, która oburzyła komentatorów: opublikował zdjęcia lalki w bieliźnie z dołączonymi ubrankami, które można wyciąć. Lalka ma twarz wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej. „Ubierz sobie Bieńkowską” – zachęcił tabloid. Dostał nietypową odpowiedź.
Dzisiejsze 30-latki pamiętają popularne zabawy lalkami wycinanymi z kartoników, do których dołączone były kartonikowe ubranka. W podobny sposób postanowił pobawić się „Super Express” - tyle, że kosztem nowej wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej.”Wicepremier Elżbieta Bieńkowska (49 l.) w swoich kreacjach jest zmienna jak starsza od niej o 5 lat plastikowa lalka Barbie (54 l.)” – tak tabloid zachęca do ubieranki.

Źródło: Super Express, 7.12.2013

Na wczorajszą „zabawę” „Super Expressu” zareagowali komentatorzy w internecie – nie pozostawili na tabloidzie suchej nitki.

„Ten Jastrzębowski to ma fantazje, pogratulować. gratuluje też komentatorom, którzy występują w tym rynsztoku” – napisał Wojciech Szacki z „Polityki”. „Nie wierzę w to, co widzę” – wtórowała mu Agnieszka Gozdyra z Polsatu.

Nieco później publikacja doczekała się innej reakcji – „Codziennik Feministyczny” przygotował własną ubierankę, w której w roli lalki obsadził redaktora naczelnego „Super Expressu” – „Sławomira Jastrzębowskiego (45 l.), (…) zmiennego w swoich wcieleniach jak starszy od niego o 7 lat plastikowy mężczyzna-lalka Ken (52 l.)”.


Źródło: Codziennik Feministyczny, 7.12.2013

„Ministra Mucha odeszła, więc trzeba było znaleźć nową ofiarę seksistowskich dowcipów i znaleźć ujście dla mizoginicznego, a przy okazji beznadziejnego poczucia humoru. Ponieważ jednak redaktor naczelny ‚gazety’, a raczej szmatławca jakim jest Super Express, pojęcia pewnie nie ma o rozwoju regionalnym (bo tam się już nie gra w hokeja czy nie walczy o Puchar Polski) to zdecydował się na żenującą zagrywkę. Sprawa jasna i prosta, seksistowska i żenująca” – tłumaczą redaktorki „Codziennika”.

Jeśli macie ochotę przyodziać naczelnego „Super Expressu”, tutaj znajdziecie ubierankę >>>

TOK FM

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.