Terlikowski

 

Zgwałcona 11-latka jest w ciąży. Terlikowski o tym, dlaczego aborcja to większa trauma niż poród i oddanie dziecka do adopcji

jb, 07.06.2014
Tomasz TerlikowskiTomasz Terlikowski (Fot. Agnieszka Sadowska/Agencja Gazeta)
Aborcja to w tej sytuacji rozwiązanie absurdalne. To ponowny gwałt na niewinnej osobie. Dla 11-latki to przeżycie bardziej traumatyczne niż… urodzenie dziecka i oddanie go do adopcji – to główne tezy z tekstu Tomasza Terlikowskiego o 11-latce spod Wągrowca, która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, którego dokonali na niej kuzyni. Publicysta w serwisie „Frondy” odniósł się w ten sposób do decyzji sądu, który w przypadku dziewczynki zezwolił na aborcję.
11-latka spod Wągrowca pod koniec lutego została zgwałcona przez dwójkę swoich kuzynów w wieku 14 i 15 lat. Dziewczynka w wyniku gwałtu zaszła w ciążę, a jej rodzice złożyli wniosek o aborcję. W zeszłym miesiącu Sąd Rejonowy w Wągrowcu rozpatrzył go pozytywnie. Nie wiadomo jednak, czy aborcja już się odbyła, bo wymiar sprawiedliwości nie udziela żadnych informacji.”Nie ma powodów do morderstwa”

W sprawie głos w serwisie „Frondy” postanowił zabrać Tomasz Terlikowski. Jak przyznał, „cała sytuacja to horror”. „I dziewczynka, i rodzice są w sytuacji absolutnie dramatycznej. Ale trudno też nie dostrzec, że założenie, że zabicie niewinnego dziecka w czymkolwiek naprawi sytuację, jest – najdelikatniej rzecz ujmując – absurdalne. Dzieciątko, które dziewczynka spod Wągrowca nosi obecnie pod sercem, nie jest niczemu winne. I nie ma powodów, żeby je zamordować” – pisze publicysta.

Według Terlikowskiego aborcja w niczym dziewczynce nie pomoże, bo będzie dla niej nawet bardziej traumatyczna niż… poród i oddanie dziecka do adopcji – w razie, gdyby ona i rodzice nie byli w stanie go wychować. Aborcja to bowiem – według słów dziennikarza – „kolejny gwałt na 11-latce”.

„Wstrząs, jaki ona wywołuje, oddziałuje na całe dalsze życie kobiety, wpędza ją w depresję, niszczy jej psychikę. Jest ona zatem ponownym gwałtem na niewinnej osobie. Gwałtem, który nikomu, a już na pewno nie kobiecie, nie służy” – argumentuje w swoim stylu Terlikowski.

Senyszyn odpowiada Terlikowskiemu

Na komentarz publicysty „Frondy” zareagowała europosłanka SLD Joanna Senyszyn. „Dla zgwałconej przez kuzynów 11-latki aborcja jest jedynym wyjściem. Niech się Terlikowski nie wymądrza. Usunięcie ciąży to nie zabicie dziecka” – napisała na Twitterze polityczka.

Terlikowski o klauzuli sumienia lekarzy

Zaledwie wczoraj na antenie TVP Info Terlikowski odnosił się do problemu tzw. klauzuli sumienia lekarzy, dzięki której mogą oni odmawiać przeprowadzania aborcji i innych zabiegów, które miałyby być sprzeczne z założeniami ich wiary. – Jest tylko jeden zawód, który wymusza na człowieku zabijanie ludzi, to jest zawód kata – mówił publicysta.

Zobacz także

TOK FM

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.