RM

 

KRRiT ukarała nadawcę Telewizji Trwam 50 tys. zł. Za materiał o podpaleniu Tęczy

Osi, PAP, 30.09.2014
Zgromadzenie środowisk narodowych przeciwko odbudowie instalacji Tęcza na placu ZbawicielaZgromadzenie środowisk narodowych przeciwko odbudowie instalacji Tęcza na placu Zbawiciela (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)
„Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że Telewizja Trwam, relacjonując ubiegłoroczny Marsz Niepodległości w Warszawie, propagowała działania sprzeczne z prawem” – donosi Press.pl. Na Fundację Lux Veritatis, nadawcę stacji, nałożono 50 tys. zł kary – dodaje serwis.
Chodzi o materiał, który Telewizja Trwam nadała w związku ze spaleniem Tęczy przy warszawskim pl. Zbawiciela. Działo się do podczas Marszu Niepodległości w listopadzie zeszłego roku. Telewizja pokazała płonącą instalację artystyczną z komentarzem, który nie spodobał się KRRiT.”Wrażenie aprobowania niszczenia mienia”

„Materiał w powiązaniu z komentarzami, które towarzyszyły temu obrazowi, mógł wywołać wrażenie aprobowania takich zachowań zarówno przez prowadzącego audycję jak i jego gościa” – stwierdziła KRRiT cytowana przez Press.pl.

 

Zdaniem rady z relacji TV Trwam można było wywnioskować, że „zniszczenie instalacji artystycznej uznaje się za postępowanie właściwe i społecznie usprawiedliwione, a niszczenie cudzej własności jest właściwą formą wyrażenia dezaprobaty wobec opinii i zachowań odmiennych od własnych”.

Zobacz także

tokfm.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.