Palikot

 

Palikot: SLD jest wewnętrznie skłócone. Szykujemy się do samodzielnego startu w wyborach

aw, PAP, 26.07.2014
Janusz PalikotJanusz Palikot (Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta)
Przewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot zadeklarował, że jego partia przygotowuje się do samodzielnego startu w jesiennych wyborach samorządowych. Jest jednak gotowa do ostatniej chwili rozmawiać z SLD na temat wspólnych list. W Warszawie zebrała się Krajowa Rada Polityczna Twojego Ruchu, która omawiała sprawę list w wyborach samorządowych.
„Podkreślamy, że jesteśmy gotowi do porozumienia z SLD, nawet jeśli decyzja w tej sprawie zapadnie w ostatnich dniach sierpnia. Możemy też wówczas przystąpić do negocjacji, ale kalendarz wyborczy jest nieubłagany. Podjęliśmy zatem decyzję, że ostatecznie przygotowujemy się do samodzielnego startu” – mówił Palikot na konferencji prasowej po posiedzeniu rady. Szef TR zwrócił uwagę, że komitety wyborcze w wyborach do samorządu lokalnego muszą być zarejestrowane do 6 września. „Nie możemy więc sobie pozwolić na kolejne tygodnie zwłoki” – podkreślił.Groźna, zjednoczona prawica

Mówił, że według jego wiedzy przeciwko wspólnym listom z TR opowiedziały się struktury lokalne Sojuszu. „Mamy wiedzę i poczucie, że po stronie SLD nie ma takiej gotowości. SLD jest wewnętrznie skłócone w walce o władzę” – ocenił Palikot. Jak powiedział, kibicuje szefowi Sojuszu Leszkowi Millerowi, który jest zwolennikiem wspólnego startu z TR w wyborach samorządowych. „To jest potrzebne, bo do drzwi polskiej władzy puka zjednoczona prawica, która jest groźna i niebezpieczna i może oznaczać cofnięcie Polski o wiele lat” – uważa Palikot.

 

W ramach negocjacji Palikot i Miller już kilkukrotnie rozmawiali ze sobą; odbywały się także spotkania powołanych w tym celu zespołów pod przewodnictwem Barbary Nowackiej – ze strony TR oraz Krzysztofa Gawkowskiego – z ramienia SLD. Pod koniec czerwca na posiedzeniu Krajowej Rady Politycznej Twój Ruch zdecydował, że w wyborach do sejmików wojewódzkich wystartuje pod własnym szyldem, natomiast na szczeblu rad gmin i powiatów będzie wspierał komitety wyborców.

Program Nowackiej 4×4

Palikot poinformował ponadto, że szefem sztabu wyborczego TR w wyborach samorządowych będzie Robert Kwiatkowski. Za sprawy programowe ma odpowiadać Barbara Nowacka. Kwiatkowski zapowiedział, że w najbliższym czasie sztab będzie informował o postępach w układaniu list w wyborach samorządowych. „Podstawą programową dla kampanii samorządowej będzie minimum programowe opracowane przez Barbarę Nowacką i program +4×4+, czyli wyodrębnione priorytety na każdym ze szczebli administracyjnego podziału kraju” – powiedział Kwiatkowski.

TOK FM

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.