Miesięcznica

 

Kaczyński: Nie ma przyszłości Polski bez prawdy. Godność RP to prawda o tragedii smoleńskiej

AB, PAP, 10.11.2014
- Nie ma przyszłości Polski bez godności, niepodległości i prawdy – mówił Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim. Prezes PiS przemawiał podczas marszu upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej i rocznicę odzyskania niepodległości.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że godność RP „to prawda o tragedii i uczczenie tych, którzy polegli” 10 kwietnia 2010 roku. – Ciągle nie mamy prawdy w naszym życiu publicznym. Nie ma też odpowiedniego aktu uczczenia zmarłego tragicznie prezydenta, jego małżonki i wszystkich, którzy polegli w Smoleńsku – ocenił lider PiS. – Ciągle jest to zadanie i ciągle musimy się do niego zbliżać – dodał Kaczyński.Według niego marsze na Krakowskim Przedmieściu, które odbywają się 10 każdego miesiąca, „mają sens”. – Idziemy we właściwym kierunku. Idziemy broniąc wartości, które budują naszą przyszłość, budują dobrą przyszłość Polski – podkreślił prezes PiS.

 

W jego ocenie „nie ma przyszłości bez godności, niepodległości i prawdy”. – Te wszystkie wartości łączą się ze sobą i dlatego jestem pewien, że za miesiąc będziemy tu znowu – za dwa, za trzy, za cztery – mówił Kaczyński. Aż do momentu – jak zaznaczył – „kiedy będzie można powiedzieć, że nasza misja jest skończona i zwyciężyliśmy”. – I z całą pewnością zwyciężymy – podkreślił.

Jutro politycy PiS złożą kwiaty pod pomnikami twórców niepodległości

Wieczorny marsz łączy comiesięczne obchody ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej z upamiętnieniem 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na czele pochodu uczestnicy nieśli kilkunastometrową flagę i transparent z napisem „Wolność, solidarność, niepodległość”. Uczestnicy mieli biało-czerwone flagi.

Marsz udał się w kierunku pl. Piłsudskiego, gdzie Kaczyński ponownie zabierze głos i złoży kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego odegrany został hymn, odbył się apel pamięci.

Jutro rano, w Święto Niepodległości, najważniejsi politycy PiS z Kaczyńskim na czele złożą w stolicy kwiaty przed pomnikami twórców polskiej niepodległości z 1918 roku: Józefa Piłsudskiego przed Belwederem, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i Wincentego Witosa.

Tego dnia parlamentarzyści i działacze PiS odwiedzą miejsca związane z odzyskaniem niepodległości w całym kraju. Następnie PiS organizuje uroczystości w Krakowie. Po południu politycy partii złożą kwiaty na sarkofagach marszałka Józefa Piłsudskiego i pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w Katedrze Wawelskiej.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.