Kijowski: Prawa się nie negocjuje, prawa się przestrzega

tu

Po triumfie w Brukseli i ostatnich wywiadach z Mateuszem Kijowskim pojawiły się spekulacje, że lider KOD coś kombinuje. Wyjaśnia na Facebooku:

„Jeżeli wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 (a także kolejne wyroki TK) nie zostanie opublikowany, a trzech legalnie wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie zostanie zaprzysiężonych, nie będzie w Polsce panował porządek prawny, a szacunek dla prawa będzie niemożliwy. Obywatele państwa, w którym najwyższe władze świadomie, celowo i konsekwentnie łamią prawo, nie mogą czuć się bezpiecznie”.

Kijowski powołuje się na autorytety od prawej do lewej:

„W obszarze tych warunków, nie może być kompromisu. W 1953 roku kardynał Stefan Wyszyński został uwięziony po swoim słynnym non possumus wobec podporządkowania kościoła państwu. My dzisiaj też nie możemy zrezygnować z tych podstawowych wartości. Dla tych, którzy uniwersalne wartości wywodzą z innych źródeł, można przypomnieć słynne no pasarán Dolores Ibárruri Gómez. Nie przejdą! Nie pozwolimy i będziemy stać tu do końca. Tu stoję, inaczej nie mogę powiedział Marcin Luter kiedy próbowano go zmusić do odwołania jego tez. My, niezależnie od konsekwencji, nie pogodzimy się z łamaniem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”.

I najważniejsze:

„Nie ma możliwości, żeby ktokolwiek w świecie demokratycznym był gotowy negocjować czy czynić ustępstwa w kwestii przestrzegania opartego na konstytucji porządku prawnego. Jeżeli ktoś inaczej zrozumiał moje wypowiedzi, serdecznie przepraszam”.

prawa się nie negocjuje

 

Powtórzmy:

Prawa się nie negocjuje, prawa się przestrzega!

KOD może mieć nowe hasło na logo: KOD jest wszędzie i na zawsze!

KOD jest

Kaczyński ma się czego bać, ale… zemsty nie bedzie!

Więcej >>>

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.