Kaczyński: ja, z metra cięty, pokażę wam, gdzie są Trybunały Konstytucyjne… (i tu się zapultał w swoją zaplutą dykcję, tfu, tfu)

KaczyńskidlaRz

Jarosław Kaczyński wypowiedział Polsce wojnę. Już nie cofnie się przed niczym. Bójcie się, Polacy!

O Trybunale Konstytucyjnym w wywiadzie, który jutro ukaże się w „Rzeczpospolitej”:

– Korzystne czy niekorzystne opinie przyjmowane przez to grono sędziów będą traktowane jako „non est” – nieistniejące – mówi.

Dalej Kaczyński wyraża, że możemy go pocałować w de:

– Powstanie komisja ekspertów powołanych przez marszałka Marka Kuchcińskiego i przedstawi swoje rekomendacje. Być może uzna, że niektóre sugestie Komisji Weneckiej powinny zostać uwzględnione. Zagraniczne naciski na polski rząd w sprawie Trybunału bardzo poważnie naruszają naszą suwerenność. Mimo to można sobie wyobrazić, że eksperci uznają, że można coś w naszych przepisach zmienić zgodnie z rekomendacją Komisji. I wtedy być może do Sejmu trafią nowe rozwiązania legislacyjne. Ale o tym, co zdecyduje Sejm, nie mnie rozstrzygać.

Nikt tego nie przewidział, ale Kaczyński tak. Mamy już Polskę kudupla. I jeszcze dwa cytaty:

1.

– Grzegorz Schetyna zapowiedział przecież, że PO to opozycja totalna. Choć może im rozum wróci? Myślenie, że uda się obalić rząd na ulicy, jest skrajnym awanturnictwem, a przy tym iluzją.

2.

– Ludzie o negatywnych cechach społecznych w poprzednim systemie awansowali. Nie zostali później zdegradowani, ale mogli zmieniać władzę na własność. Jeśli dziś na szczytach polskiej hierarchii zamożności są ludzie, którzy zdaje się w 80 proc. byli współpracownikami Służby Bezpieczeństwa – czyli mieli wyjątkowo złe cechy – to właśnie to ma negatywny wpływ na kształt naszego życia gospodarczego – mówi Kaczyński. A kiedy dziennikarze przekonują go, że Trybunał nie może być sam w sobie strażnikiem nomenklatury, bo jego skład się zmienia, Kaczyński odpowiada: – Ale istnieje coś takiego jak pamięć instytucjonalna. W tym sensie Trybunał jest ciągle ten sam.

Chcieliście, to macie! Rządzi nami z metra cięty!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.