Kościół: wg deklaracji wiary nauczycieli człowiek pochodzi od Rydzyka

Kościół chce nauczać w szkołach, iż człowiek nie pochodzi od małpy, ale np. od Rydzyka

Kościół dopycha kolanem swoją władzę nad szkołą: Deklaracją wiary pedagogów.

Zdegustowani są nauczyciele zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Prezes ZNP uważa, że to, co teraz grozi, jest wielokroć grożniejsze niż wówczas, gdy ministrem szkolnictwa był Roman Giertych:

„Mundurki nie były złym pomysłem, zostały tylko fatalnie wprowadzone. Ten niegłupi pomysł przekroczył granice absurdu. Ale problemem było to, że ówczesny wiceminister Orzechowski miał specyficzne zapatrywania na pochodzenie człowieka i inne kwestie. Czas, gdy ministrem edukacji był Roman Giertych, bo jak rozumiem do tego okresu pan nawiązuje, są przykładem tego, jak wygląda konflikt ideologiczny.

Ale to nie było takie groźne, jak groźne może być wywieranie presji przez wprowadzenie deklaracji sumienia. Ale najważniejsze są przepisy i podstawa programowa, której nauczyciele muszą się trzymać, bo to ona jest później podstawą do zewnętrznych testów sprawdzających wiedzę.”

Brakuje tego, że „światły” Kościół ogłosi, że Ziemia jest płaska, a człowiek nie jest wynikiem ewolucji, a pochodzi od Rydzyka.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.